Spotkanie w Lankowicach

CIMG9813Na zaproszenie Radosława Mrugowskiego we wtorek, 18 lutego, Danuta Pilarska uczestniczyła w posiedzeniu nakielskiej powiatowej rady Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, które odbyło się w Łankowicach (gm. Kcynia).

Rolnicze spotkanie w Łankowicach poświęcone było głównie zagadnieniom sprzedaży ziemi na powiększenie gospodarstw rodzinnych. Problemy te omówiła Edyta Zakrzewska, dyrektor Oddziału Terenowego ANR w Bydgoszczy. 

Obecny tamże Ryszard kierzek, prezes KPIR odnosząc się do zaproponowanego przez rząd projektu programu PROW na lata 2014-20 podkreślił, swój niepokój związany z planami resortu rolnictwa dotyczacych pakietu rolnośrodwiskowego oraz rolnictwa ekologicznego. Prezes Kierzek podkreślił niezrozumiale działanie władz jeżeli chodzi o degresywność dopłat bezpośrednich. 

Zaznaczmy, że w uwagach do nowego PROW organizacja nasza właśnie degresywność dopłat, jak i kształt programu rolnosrodowiskowego uzanała za jedne z największych bolączek projektu proponowanego przez ministerstwo rolnictwa.

Akcentujemy, iż nasza współpraca z powiatową strukturą KPIR w Nakle nad Notecią przebiega bardzo dobrze. 

CIMG9789

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.