Doskonała impreza

W niedzielę 7 czerwca w postindustrialnej OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 odbył się SZCZECIŃSKI BAZAR ROZMAITOŚCI, który zorganizowali Stowarzyszenie „IN TRACTU” oraz Stowarzyszenie Ekoland.

Jest to nowa, choć od samego początku bijąca rekordy popularności inicjatywa łącząca w jednym miejscu ekobazar, giełdę winyli, zlot food trucków, jarmark z designerskim rękodziełem, punkt wymiany książek, jadłodzielnię oraz stanowiska informacyjne. Dodatkowo organizatorzy dbają o wypoczynek na leżakach przy muzyce z gramofonów, jest strefa designu, za którą odpowiadają lokalni artyści koncepcyjni, architekci zieleni oraz Akademia Sztuki będąca partnerem instytucjonalnym.

Podczas pierwszego SZCZECIŃSKIEGO BAZARU ROZMAITOŚCI liczbę odwiedzających liczono nawet nie w setkach, a w tysiącach, ponieważ innowacyjny charakter wydarzenia zachęcił tak wielu do przybycia i zakupów na ponad pięćdziesięciu różnych stoiskach. Organizatorzy wydarzenia kładą największy nacisk na wymiar gastronomiczny, w szczególności duży, wieloaspektowy ekobazar, którego stolica Pomorza Zachodniego dotąd nie miała. Ogromna frekwencja pokazała, że popyt na zakup zdrowych, w większości certyfikowanych produktów bezpośrednio od rolnika, gospodarza czy wytwórcy jest w Szczecinie niezaspokojony, dlatego też przez okres wakacji bazar ten odbywać się będzie co miesiąc, a po wakacjach planowany jest w każdą niedzielę.

Ekoland objął inicjatywę patronatem branżowym a swoje produkty prezentowało wielu rolników ekologicznych z Zachodniopomorskiego Ekolandu. Obok wielu innych patronów merytorycznych czy medialnych impreza objęta została także Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Zapraszamy zatem wszystkich na kolejną edycję , która odbędzie się 11 czerwca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.